< Zpět

Šmoldas Libor

Libor Šmoldas (1982) je jazzový kytarista a skladatel z Prahy. Kromě špičkových českých a evropských hudebníků spolupracuje a natáčí s hvězdami světového formátu, jakými jsou například George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, Brian Charette, Joel Frahm, Jay Anderson, Stephen Keogh a další.
Libor vydal pod svým jménem čtyři alba: On the playground (2007), In New York on time (2010), Live at Jazz Dock (2010), 18 Days. 2000 Miles (2012).
Další dvě vyjdou v roce 2013: Libor Šmoldas, Adam Nussbaum, Jay Anderson trio
a Libor Šmoldas Quartet & Bobby Watson.
Často také hraje a nahrává jako sideman. Například pro hudebníky jako jsou Brian Charette, Skip Wilkins, Ondřej Pivec, Bobby Watson, Yvonne Sanchez, Brian Fentress, Zeurítia a další.
Přesto, že získal stipendium na Berklee School of Music, zůstal v Praze, do USA však jezdí hrát často a rád cestuje i jinam. Ve Spojených státech podnikl Libor turné se svým kvartetem v roce 2011. Vystoupili například v New Yorku (Smalls), Washingtonu DC, Richmondu, Severní Carolině či Pennsylvanii. Také během svých návštěv Ameriky natáčel s Nussbaumem, Andersonem, Mrazem, Ballardem a Yahelem. S různými projekty hrál v mnoha zemích světa. Za zmínku stojí hlavně vystoupení v Číně, USA, Austrálii a většině zemí Evropy.
Liborův kvartet hraje hlavně původní kompozice a je velmi oblíbený u českého jazzového publika. Často také přizve ke spolupráci amerického saxofonistu Bobbyho Watsona. Společně jeli na turné a natočili desku, která vyjde na jaře 2013.
Libor učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Také často působí jako učitel na jazzových workshopech. V poslední době hlavně v Praze, Německu a v Australském Sydney. Má za sebou také několik přednášek na amerických univerzitách.
Od roku 2009 působí jako člen představenstva České jazzové společnosti, která organizuje jazzovou dílnu, zve mezinárodní hudebníky a pomáhá mladým lidem, kteří chtějí hrát jazz.
Přes svůj mladý věk je Libor všeobecně vnímán jako jeden z nejlepších jazzových hudebníků v Čechách a přední představitel své generace.

Termíny koncertů interpreta