< Zpět

Weiss Hošková Dominika

Začala hrát na violoncello ve čtyřech letech pod vedením svého otce violoncellisty Doc. Jiřího Hoška. Studovala na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Václava Jírovce a poté u prof. Vladana Kočího i u prof. Miloše Sádla na soukromých lekcích. Magisterské studium na HAMU v Praze ve třídě Doc. Jiřího Hoška absolvovala v r. 2007. V současnosti studuje v Izraeli na Jerusalem Academy of Music. Interpretační vyspělost potvrdila již v šestnácti letech recitálem se závažným programem (Bach, Dvořák aj.).
Úspěšně se účastnila řady violoncellových soutěží: Heranova soutěž v Ústí nad Orlicí (1992, 1996), Prague Junior Note, mezinárodní soutěž v rakouském Liezenu, byla nejmladší českou účastnicí soutěže MHF Pražské jaro 2000. Nadace ČHF ji ocenila udělením stipendia pro nejúspěšnější studenty a v r. 2006 ji nominovala na Prémiovou listinu ČHF pro nejlepší mladé interprety. V roce 2002 získala jednu z hlavních cen na celostátní violoncellové soutěži konzervatoří v Teplicích. Na soutěži Karla Ditterse 2003 získala 1. cenu a diplom "absolutní vítěz soutěže". Stala se absolutním vítězem soutěže „Yamaha competition 2004“. Je zakladatelkou klavírního tria Ester, které získalo na 10. ročníku Mezinárodní soutěže Bohuslava Martinů 2. cenu a Cenu za nejlepší provedení díla Bohuslava Martinů. Ze zahraničních soutěžních úspěchů r. 2009 jmenujme absolutní vítězství ve všeoborové smyčcové soutěži „The competition in memory of David Gritz“ v Jeruzalémě a 1. cenu v „The Rose Choron chamber music competition“.
Sólově koncertovala s Filharmonií B. Martinů Zlín, Pražskou komorní filharmonií, Plzeňskou filharmonií, Filharmonií Hradec Králové, Severočeskou filharmonií Teplice, Virtuosi Pragenses i v České televizi /Hudební setkání, Terra muzika, Adventní koncerty. Účinkovala na hudebních festivalech: Nekonvenční žižkovský podzim, Synagogy západočeského kraje, Festival Bohuslava Martinů., Festival L. van Beethovena, Konrad Adenauer Stiftung - Berlín, Talentinum Zlín aj.
K nejvýznamnějším zahraničním vystoupením patří koncerty umělkyně v Izraeli: violoncellový koncert h moll Antonína Dvořáka v Museu of Arts, (Tel Aviv, 2009), zahajovací koncert "Musical Bridges Terezín project" (Brodt centrum, Tel Aviv, 2009), Recitál na Jerusalem Academy of Music, přímý přenos z recitálu v Ein Kerem Music Center pro rádio "Kol hamusica", (Izrael. 2009), koncert ke Dni nezávislosti Izraele (Mishkenot Shaananim Jerusalem Music Centre, 2009), recitál v rámci "International Cello seminar and Festival" (Jerusalem, 2009).

Termíny koncertů interpreta