< Zpět

Camerata Moravia

Patří k významným komorním orchestrům v České republice. Byl založen v roce 1987 jako Olomoucký komorní orchestr předními hráči Moravské filharmonie Olomouc. Od roku 2002 vystupuje pod názvem Camerata Moravia.
Za dobu své existence soubor navštívil řadu zemí – Španělsko, Německo, Francie, Itálie, Belgie, Nizozemí, Dánsko a Rakousko. Rovněž se účastnil řady mezinárodních festivalů, např. Mezinárodních letních slavností hudby ve francouzské Remeši, kde koncertoval pod vedením Lorda Yehudi Menuhina. Komorní orchestr spolupracoval se známými umělci, např. houslisty V. Hudečkem, I.Ženatým, P. Šporclem, Č. Pavlíkem, klarinetistkou L. Peterkovou, flétnistkou Ž. Vokálkovou , multiinstrumentalistou J. Stivínem, kytaristou L. Brabcem a mnoha dalšími. Soubor se podílel na mnoha CD nahrávkách a účinkoval v rozhlasových i televizních studiích po celé Evropě.
Komorní soubor Camerata Moravia se zúčastnil významných festivalů v České republice i na Slovensku – Pražské jaro, Janáčkův máj Ostrava, Bratislavské hudební slavnosti, Dvořákova Olomouc.
Od roku 1990 byl uměleckým vedoucím souboru koncertní mistr Moravské filharmonie Antonín Hradil, který byl studentem profesora Adolfa Sýkory – člena Janáčkova kvarteta. V roce 2004 se stal uměleckým vedoucím souboru Vít Mužík, koncertní mistr Moravské filharmonie Olomouc.
V roce 2007 natočil komorní orchestr Camerata Moravia společně s polskými umělci dirigentem a klarinetistou Jakubem Bokunem a kytaristou Krystofem Pelechem své poslední CD s názvem Impresiones Argentinas, které nabízí atraktivní tvorbu argentinských skladatelů.

Termíny koncertů interpreta