< Zpět

Šporerová Erika

Pochází ze Slovenska, kde také vystudovala zpěv na konzervatoři v Žilině.
Její první angažmá se odehrálo v letech 1982 – 1989 ve Slezském divadle v Opavě, kde působila jako sólistka opery. Od roku 1989 až do dnešních dnů působí jako sólistka v Národním divadle Moravskoslezském v Ostravě, ale je také častým hostem na jiných operních scénách.
Za léta své pěvecké praxe nastudovala osmdesát rolí českého i světového repertoáru, dvacet oratorií, písňové cykly atd. Hostovala v Belgii, Dánsku, Estonsku, Francii, Itálii, Německu, Polsku, Rakousku, Slovensku a Španělsku (turné s Janáčkovým komorním orchestrem, Pergolessi – Stabat Mater). Během své dosavadní pěvecké dráhy spolupracovala s mnohými symfonickými orchestry (Ostrava, Zlín, Košice, Praha, Brno, ŠKO Žilina, Krakow atd.). Hostovala na mnohých mezinárodních festivalech (Pražské jaro, Janáčkovy Hukvaldy, Wroclavské hudební slavnosti, Rossiniovský festival, Janáčkův máj, Brno a řadě dalších).
V Českém rozhlase nahrála s Janáčkovým komorním orchestrem „Parafrasi Del Christi“ a s Janáčkovou filharmonií Glagolskou mši. S komorním souborem Duo Moravia nahrála na CD ve světové premiéře Nocturna J. B. Foerstra.
Na Janáčkově konzervatoři v Ostravě vyučuje hlavní obor zpěv.

Termíny koncertů interpreta