Festivalové aktuality

Generace 2018 - vyhlášení soutěže

30.října 2017 | Generace - soutěž
Janáčkův máj, o.p.s. ve spolupráci s Partnerstvím OSA a Asociací hudebních umělců a vědců VYHLAŠUJÍ: 7. ročník soutěže “Generace – mezinárodní soutěže skladatelů do 30 let” z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska.

Rudolf Kubín: Oslnivý hudební talent a velikán ostravské hudby se hrál na zámku ve Vítkovicích

26.října 2017 | Tisková zpráva
Začalo to Rudolfem Kubínem. Tak zněl název koncertu ve Vítkovickém zámku k 750. výročí první písemné zprávy o městu Ostravě. Hudba skladatele Rudolfa Kubína se rozezněla ve středu v interpretaci Bendova kvarteta, Jiřího Hanouska, Lukáše Bárty, Elišky Novotné, basbarytonisty Lukáše Bařáka a klarinetisty Karla Dohnala. Ostravští umělci hrající díla ostravské hudební legendy. Kulturní deník Ostravan.cz u takového koncertu nemohl chybět.

RUDOLF KUBÍN – PORTRÉT SKLADATELE - FOTOGALERIE

25.října 2017 | Výroční zpráva

KLAVÍRNÍ RECITÁL LUKÁŠE VONDRÁČKA OHROMIL NÁVŠTĚVNÍKY JANÁČKOVA MÁJE. TEĎ MÍŘÍ NA OBRAZOVKU ČT

18.října 2017 | Tisková zpráva
42. MHF Janáčkův máj na přelomu května a června nabídl milovníkům klasické hudby vystoupení opravdových špiček ve svém oboru. Jedním z vrcholů festivalu byl klavírní recitál světového pianisty Lukáše Vondráčka, který zaznamenaly kamery České televize. Diváci jej mohou zhlédnout 12. listopadu na ČT art od 20.20 hod.

JANÁČKŮV MÁJ o.p.s. ZVE NA CYKLUS KOMORNÍCH KONCERTŮ K 750. VÝROČÍ PRVNÍ PÍSEMNÉ ZPRÁVY O OSTRAVĚ

4.října 2017 | Tisková zpráva
„...Začalo to Rudolfem Kubínem“, aneb Ostrava jako přirozené centrum hudebního života Slezska. Tak zní podtitul celkem tří komorních koncertů z tvorby ostravských skladatelů v provedení ostravských interpretů k 750. výročí první písemné zprávy o městu Ostrava. Koncerty se budou konat vždy ve středu (25. října, 8. listopadu a 13. prosince) v 19 hodin ve Vítkovickém zámku a všechny budou doprovázeny průvodním zasvěceným slovem Jaromíra Javůrka.

Janáčkův máj roste a rozšiřuje svůj tým!

21.srpna 2017 | Tisková zpráva
Obecně prospěšná společnost Janáčkův máj hledá produkční / produkčního pro zajištění koncertů Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj a další koncertní a agentážní aktivity.